Android Mail Kurulumu Resimli Anlatım (2018)

0

Android mail kurulumu yaparak, kullanmakta olduğunuz e-postaları mobil cihazlarınız üzerinden bulunduğunuz yerde yönetebilir, mail gönderimi yapabilirsiniz.

E-posta kullanımı artık günümüzde yalnızca kurumsal projelerde değil, bireysel olarak da pek çok alanda hayatımızda yer almaktadır. Ticari işlerimizden, devlet kurumlarına, iş başvuruları, kampanya haberleri, takip edilen bloglar, haber siteleri… vb ihtiyaçlar için mobil üzerinden e-posta kullanabilirsiniz.

Android Telefonlara E-Posta Nasıl Kurulur?

  • Mobil cizhazında yer alan “E-Posta” uygulamasına giriş yapınız.
  • Alt kısımda yer alan “Yeni Hesap Ekle” sekmesine tıklayınız.

  • Açılan ekranda “E-Posta Adresinizi” ve “Şifrenizi” giriniz. Ardından alt kısımda yer alan “Oturum Aç” sekmesine tıklayınız.

  • Açılan seçeneklerden “POP3 Hesabı”nı seçiniz.

  • Açılan ekranda “HESAP” başlığı altında yer alan bilgilere, “e-posta adresinizi” ve “şifrenizi” yazınız.
  • “GELEN SUNUCU” başlığı altında yer alan bilgilere, lcps02.vargonen.net, Güvenlik Tipi “SSL” olarak seçiniz. (Gelen sunucu ayarları, hizmet sağlayıcı firmaya göre değişiklik göstermektedir.)

NOT: E-posta şifrenizi cPanel, Plesk Panel ya da hosting kontrol paneliniz üzerinden değiştirebilirsiniz. Dilerseniz, servis sağlayıcınız ille iletişime geçerek e-posta şifrenizi güncelleyebilirsiniz.

  • Alt kısımda yer alan “GİDEN SUNUCU” başlığı altındaki alana “lcps02.vargonen.net” yazarak, Güvenlik tipini “SSL” olarak seçiniz.
  • Alt kısımdaki “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” alanına, e-posta adresinizi ve şifrenizi giriniz.

Bu işlemlerin ardından, Android cihazına e-posta kurulumu gerçekleştirmiş olacaksınız. E-posta kurulumu konusunda teknik desteğe ihtiyaç duyarsanız, destek ekibimize ulaşarak konu ile ilgili destek alabilirsiniz.

Tük kurumsal ve bireysel mail ihtiyaçlarınız için mail hosting hizmetimize göz atabilir, ihtiyacınıza en uygun olan yüksek disk kapasitesine sahip, ekonomik mail hosting hizmetlerimizden dilediğini seçebilirsiniz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Selçuk Kara

Vargonen Dijital Pazarlama Uzmanı

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vargonen E-Bülten
ABONE OL
vargonen cloud fiziksel sunucu domain hosting

Fırsatlardan ve Gelişmelerden Haberdar Olun!

En güncel haberler, sistemsel gelişmeler ve özel kampanyalar Vargonen E-Bülten'de.
Önceki yazıyı okuyun:
Hosting’den Sunucuya Geçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hosting paketleri genellikle çok yüksek kaynak ihtiyacı olmayan, anlık ziyaretçi sayısı düşük, çok yoğun içeriği olmayan ve giriş ya da...

Domain Kayıt Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Domain kayıt ederken, projenizin başarılı olması için dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Seçeceğiniz anahtar kelimeler, alan adı uzantıları,...

Bulut Sunucu (Nano Cloud Server) Kampanyası | %60 İndirimli

%60 İndirimli Bulut Sunucu (Cloud Server) Fırsatı! %100 SSD Performansı - Ücretsiz Plesk Panel -  Ücretsiz Kurulum İşinizi büyütmek için...

Kapat