.blog Uzantılı Domain Almak Mümkün Olacak!

0

Teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte blog kültürü hayatımızda büyük yer edinmeye başladı. Blog açmak artık bir tercih değil, gereklilik. Bu konuda sektördeki en yaygın yazılım ise şüphesiz WordPress. Bireysel ve kurumsal kullanıcılar tarafından tercih edilen WordPress geçtiğimiz hafta önemli bir duyuru yaptı.

WordPress.com’un çatı şirketi Automattic, .blog alan adı uzantısının satış hakkını aldığını ve bu yıl sonunda .blog uzantılı alan adlarının satışa çıkacağını açıkladı. WordPress resmi blogunda yapılan açıklamaya göre yeni uzantının kayıt ücreti belli değil fakat yeni alan adı uzantılarına yakın bir fiyatlandırma olacağı söyleniyor.

Bu haber kısa sürede bloggerların ilgi odağı haline geldi ve akıllarda birkaç soru işareti yarattı…

Alan adını aldım, WordPress kullanmak zorunda mıyım?

Uzantının .blog olması ve bu uzantıyı satan firmanın WordPress olması akla WordPress kullanma zorunluluğu olup olmamasını getiriyor. Fakat böyle bir uygulama bulunmuyor, .blog uzantılı alan adınıza istediğiniz yazılımı kurabilirsiniz.

.blog uzantısı bana ne fayda sağlayacak?

.blog alan adı ile arama motorları sitenizin aslında ne olduğunu daha adresiniz taranırken fark ederek bu doğrultuda indeksleme yapacak. İlgili alan adının blog siteleri için SEO katkısı sağlayacağını söyleyebiliriz.

.blog uzantısına sahip olmak isteyenler Kasım 2016’dan itibaren web sitemiz üzerinden domain sorgulama işlemi yapabilir, Vargonen güvencesi ile .blog uzantılı domain satın alabilirler.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Avatar

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vargonen E-Bülten
ABONE OL
vargonen cloud fiziksel sunucu domain hosting

Fırsatlardan ve Gelişmelerden Haberdar Olun!

En güncel haberler, sistemsel gelişmeler ve özel kampanyalar Vargonen E-Bülten'de.
Önceki yazıyı okuyun:
Page Load Speed Nedir? Page Load Speed Sorunu Nasıl Çözülür?

Bir çoğumuz Page Load Speed sorununu Latency olarak da bilmekteyiz. Ulaşmak istediğimiz web sayfasının adını tarayıcıya yazarız ve beklemeye başlarız....

Limitleri Katladık!

Web sitemizi değiştirmişken, hosting planlarımızı güncellememek olmazdı. Vargonen müşterilerinin kullandığı tüm paylaşımlı hosting planlarının kapasitelerini 4 katına kadar artırdık, birçok...

Başarılı Web Sitesi Açmak Not Alacağınız 26 Nokta!

Web sitesi açmak istiyorsanız, projesine başlamadan önce 26 önemli noktaya infografikten göz atabilirsiniz. "Mutlu siteler" için projenize ilk adımı atarken...

Kapat