cPanel’de FTP Hesabı Oluşturma

0

FTP hesabı oluşturma için pek çok yöntem bulunmaktadır. Kullandığınız hosting firmasının kendi kontrol paneli, cPanel ya da Plesk Planel üzerinden hosting paketiniz için FTP hesapları oluşturabilirsiniz.

FTP Nedir?

FTP, web sitelerinin tüm dosyalarının bulunduğu disk alanıdır. Hosting paketi satın aldıktan sonra, paketiniz dahilinde sizlere verilen FTP üzerinden, hosting paketinize web dosyalarınızı atabilir ve projenizi yayına alabilirsiniz.

Bir web sitesi için birden fazla FTP hesabı oluşturma işlemi yapılabilir. Oluşturacağınız ekstra FTP hesaplarına farklı erişim yetkileri verebilirsiniz.

cPanel’de FTP Hesabı Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda, cPanel üzerinden FTP hesabı oluşturma işlemlerinin nasıl yapılabileceğine değineceğiz.

  1. cPanel hesabınıza giriş yapınız.
  • cPanel hesabınıza girş yaptıktan sonra “Dosyalar” dizini altında yer alan “FTP Hesapları” seçeneğine tıklayınız.
  • Açılan sayfada yer alan bilgileri eksiksiz olarak doldurunuz. FTP şifreniz için bir büyük harf, bir küçük harf ve rakamlardan oluşan bir şifre belirlemenizi tavsiye ederiz.

Bu işlemlerin ardından FTP hesabınız oluşturulmuş olacaktır. Aynı sayfada alt kısımda hesabınıza ait tüm FTP hesaplarınızı görebilirsiniz. Bu alandan dilerseniz FTP bilgilerinizi güncelleyebilir ya da oluşturmuş olduğunuz FTP hesabını silebilirsiniz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Selçuk Kara

Vargonen Dijital Pazarlama Uzmanı

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vargonen E-Bülten
ABONE OL
vargonen cloud fiziksel sunucu domain hosting

Fırsatlardan ve Gelişmelerden Haberdar Olun!

En güncel haberler, sistemsel gelişmeler ve özel kampanyalar Vargonen E-Bülten'de.
Önceki yazıyı okuyun:
ÜCRETSİZ Domain Kayıt Fırsatı

KAMPANYAMIZ SONA ERMİŞTİR! WordPress Hosting ve Sınırsız Hosting paketlerimiz ile birlikte ÜCRETSİZ .XYZ alan adı kaydedebilirsiniz. Web sitesi projeleriniz için en önemli...

Linux Hosting Nedir?

Linux hosting paketleri özellikle .PHP yazılımına sahip MySQL veritabanı ihtiyaçlarını en verimli şekilde karşılayan hosting paketleridir. Linux işletim sistemi alt...

Domain Firması Seçmek İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Domain firması seçmek, web projenizin gelecekteki devamlılığını sağlamak açısından en önemli kriterlerden biridir. Büyük uğraşlar vererek yayına aldığınız web projenizin...

Kapat