Domain Sorgulama ve Kayıt Nasıl Yapılır?

0

1- Domain sorgulama işlemi yapmak ve müsait domain’leri kaydetmek için ilk olarak Vargonen.com “Domain Sorgulama” sayfasına giriniz.

2- Sayfada yer alan domain arama barına, kayıt etmek istediğiniz alan adını giriniz ve “Sorgula” butonuna tıklayınız.

3- Domain sorgulama sonucunda, eğer aradığınız domain kayıt edilmeye müsait ise arama sonuçlarında ilk sırada yer alacaktır. “Sepete Ekle” butonuna tıklayıp, satın alma işlemine geçebilirsiniz.

4- Sepet sayfasında, alan adınızı kaç yıl olarak kayıt etmek istediğinizi belirtiniz ve ardından “Ödemeye Geç” butonuna tıklayınız.

5- Ödeme sayfasında yer alan ödeme seçeneklerinden Kredi Kartı ya da Havale ile ödeme seçeneğine tıklayınız.

6- Kredi Kartı ile ödemelerinizde, kart bilgilerinizi girdikten sonra sözleşmelerin yanında yer alan kutucuğa tik işareti koyunuz. Ardından “Siparişi Tamamla” butonuna tıklayınız. Bu işlemlerin ardından çok kısa sürede alan adınızı aktif olacaktır.

7- Havale ile ödeme yapmak istediğinizde “Banka Havalesi” seçeneğine tıklayınız ve ödeme yapacağınız “Banka Hesap Bilgisini” seçiniz. Ardından “Siparişi Tamamla” butonuna tıkladığınızda, siparişiniz oluşturulmuş olacaktır. Havale işlemi yaptıktan kısa bir süre sonra alan adınız aktif olacaktır.

Domain satın alma işlemini tamamladıktan sonra my.vargonen.com adresinden Vargonen Kontrol Paneli’ne giriş yaparak, alan adınızı yönetebilirsiniz. En uygun alan adı kayıt fiyatları için vargonen.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Selçuk Kara

Vargonen Dijital Pazarlama Uzmanı

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vargonen E-Bülten
ABONE OL
vargonen cloud fiziksel sunucu domain hosting

Fırsatlardan ve Gelişmelerden Haberdar Olun!

En güncel haberler, sistemsel gelişmeler ve özel kampanyalar Vargonen E-Bülten'de.
Önceki yazıyı okuyun:
Kaliteli Hosting Satın Almak İçin 5 Altın Kural

Blog açmak, işletmeniz için web sitesi kurmak ya da e-ticaret sektöründe yer almak istiyorsanız projenize alan adı ve hosting satın...

Reseller Hosting Nedir? Kimler Bayi Hosting Kullanmalı?

Standart web hosting hizmetleri birden fazla web sitesi barındırılmak istenildiğinde yönetilmesi zor, karmaşık ve maliyetli durumlar ortaya çıkarabilmektedir. Bu aşamada...

vargonen hosting domain fiziksel cloud sunucu cpanel backup yedekleme
cPanel Yedek Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Zararlı yazılımlar ile gerçekleştirilebilecek saldırılarda, sunucu taşıma işlemlerinde veya olası diğer sorunlarda yaşanabilecek veri kayıplarının önüne geçmek için yedekleme işlemleri...

Kapat