Domain Transfer İşlemi Nasıl Yapılır?

0

Eğer bir web siteniz varsa ve düzenli olarak web sitenize içerik giriyor ve güncelliyorsanız, tebrikler, siz de dijital çağa ayak uyduran özel kitledensiniz. Web sitesi, sizin dijital dünyaya, hatta dijitalden öte tüm dünyaya açılan kapınızdır. Söylemek istediklerinizi kendiniz olarak istediğiniz görsel, video vb. araçlarla destekleyerek söyleyebilir, dilerseniz ürün satışı yapabilir veya hedeflediğiniz kitleyle bu vesileyle bir araya gelebilirsiniz.

Web sitenizle hedefinize sağlam ve emin adımlar atmak için öncelikle belirli şartları yerine getirmeniz gerekir. Web sitenizin içeriği formatınıza uygun mu, yeterli teknik alt yapı mevcut mu, SEO&SEM çalışmaları yapılıyor mu gibi pek çok özelliğe dikkat etmeniz gerekiyor. Bir de tabi web sitenizi hazırlarken dikkat etmeniz gereken noktalar mevcut. Örneğin hosting firması seçimi, alan adı (domain) seçimi, teknik özellikler vb. Bunların içinde en önemli konulardan biri de domain (alan adı) seçimidir. Peki ya siz alan adınızı nasıl seçtiniz?

Domain (alan adı) seçimindeki en önemli iki konu, alan adının web sitesinin içeriğine uygun olması ve alan adının kullanılabilir durumda olmasıdır. Alan adınızın ne olacağına kadar verdikten sonra Vargonen’in web sitesinden alan adı sorgulama yaparak alan adınızı tescil ettirmelisiniz.

Peki hali hazırda bir domain’iniz var ve mevcut şirketinizi değiştirerek Vargonen’in müşterilerine sunduğu ayrıcalıklardan yararlanmak istiyorsunuz. Ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Çok basit! Domain’inizi Vargonen’e transfer edebilirsiniz.

Vargonen’in mutlu müşterileri arasına katılarak siz de web siteniz için istediğiniz hizmeti alabilirsiniz. Üstelik domain transfer sürecinde Vargonen ekibi kesintisiz olarak her an size yardımcı olacak ve geçişin sorunsuz olmasını sağlayacaktır.

Domain Transfer İşlemi Nasıl Yapılır?

Aslında işlem hiç de zor değil çünkü Vargonen destek ekibi her an sizin yanınızda! Bu işlem için yalnızca yerine getirmeniz gereken birkaç koşul var. Bu koşullar şunlardır:

  • Alan adı size ait olmalıdır.
  • Alan adı kullanımda ve transfer kilidi pasif konumda olmalıdır.
  • Transfer edilecek alan adının satın alma/yenilenme işlemlerinin üzerinden 60 gün geçmiş olmalıdır.
  • Alan adının Whois bilgilerinde yer alan e-posta adresi tarafınızdan erişilebilir ve aktif olmalıdır.
  • Alan adı hizmetini aldığınız firma üzerinden transfer kodunun temin edilmesi, ve bu kodun Vargonen transfer ekranına girilmesi gerekmektedir.
  • Alan adı whois koruma hizmeti aktif ise, bu koruma pasif duruma getirilmelidir.

İşte bu kadar, Vargonen ailesine hoş geldiniz!

Paylaş.

Yazar Hakkında

Avatar

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vargonen E-Bülten
ABONE OL
vargonen cloud fiziksel sunucu domain hosting

Fırsatlardan ve Gelişmelerden Haberdar Olun!

En güncel haberler, sistemsel gelişmeler ve özel kampanyalar Vargonen E-Bülten'de.
Önceki yazıyı okuyun:
Blog Nasıl Açılır? Blog Açmak İçin Öneriler

Blog açmak, firmanızın daha fazla müşteriye ulaşmasını ve kişisel markanızı oluşturmanızı sağlar. Kurumsal blog sitesi açarak, firmanızın ürünleriniz ile ilgili...

Yüksek Performanslı ve Kaliteli Hosting Seçimi İçin 5 Tavsiye

Hosting, tüm web projelerinin yazılım dosyalarının ve içeriklerinin yüksek internet bağlantısı ile 7/24 hizmet veren sunucular üzerinde barındırılması hizmetidir. Hayata...

SSL Sertifikası Satın Alma ve Kurulumu Nasıl Yapılır?

Secure Sockets Layer yani yaygın kullanılan kısaltılmış haliyle SSL Sertifikası, kullanıcılar ile sunucular arasında aktarılan verilerin şifrelenerek transfer edilmesini sağlayan...

Kapat