Outlook Exchange Mail Açma ve Kurulumu

0

Bu yazımızda Outlook mail açma, Android ve iPhone için Exchange Mail kurulumlarını nasıl yapabileceğinizi adım adım açıklayacağız. Ancak kurulumların nasıl yapıldığını anlatmadan önce çok kısa bir şekilde Exchange Mail nedir? sorusunu cevaplayalım.

Exchange Mail Nedir?

Exchange Mail, Microsoft hesabınızla uyumlu, kurumsal organizasyonlar için tercih edilen ve ideal olan mail servisidir. Exchange Mail, kesintisiz e-posta trafiği sağlama özelliği dışında, takvim, kişiler ve işler, bilgiye web tabanlı erişim olanağı, %100 mobil uyumluluk, geniş senkronizasyon imkanı ve veri depolama desteği gibi avantajlarıyla da ön plana çıkmaktadır.

Android Cihazlar İçin Exchange Mail Kurulumu
 • Öncelikle Android cihazınızın “Ayarlar” bölümüne giriş yapınız. Daha sonra ayarlar bölümü altından “Hesaplar” menüsüne tıklayınız.

android exchange mail kurulumu

 • Açılan sayfada sosyal medya hesaplarınız, mail hesaplarınız benzeri araçlara ait hesaplarınızın altında bulunan “Hesap Ekle” butonuna tıklayınız ve oturum açma işlemine başlayınız. Ardından “Microsoft Exchange Activesync” seçeneğini seçiniz.

android exchange mail kurulumu nasıl yapılır

 • Açılan sayfada sırasıyla e-posta adresinizi ve şifrenizi girerek “Oturum Aç” butonuna tıklayınız.

android exchange e-posta kurulumu

 • Bu aşamada ilgili alanları aşağıdaki şekilde doldurunuz ve “Oturum Aç” butonuna tıklayınız.Oturum açma işleminin ardından,sunucu ayarları sayfasına gidin.
  • E-posta Adresi: Mail Adresiniz
  • Etki alanı\kullanıcı adı: Domain adınız ve kullanıcı adınız
  • Şifre: E-Posta Şifreniz
  • Exchange Sunucusu: Sunucu Adresiniz

android exchange mail nasıl kurulur

 • Bu kısımda gelen güvenlik uyarısını, sunucunuzun güvenli olduğundan eminseniz “Devam” butonunu tıklayarak geçebilirsiniz.

android exchange 5

 • Açılan sayfada mail hesabınıza ilişkin ayarlamaları ve senkronizasyon seçeneklerini belirleyerek “İleri” butonuna tıklayınız.

android exchange 6

 • Son aşamada ise “Cihaz yöneticisi etkinleştirilsin mi?” başlığı altından “Etkinleştir” butonuna tıklayarak sunucu izinlerini onayladıktan sonra mail hesabınızı kullanabilirsiniz.
iPhone İçin Exchange Mail Kurulumu
 • Öncelikle cihazınızın “Ayarlar” bölümüne giriş yapınız. Daha sonra ayarlar bölümü altından “Hesaplar” menüsünden sırayla “Hesap Ekle”-> “Exchange” seçeneklerini tıklayınız.
  Açılan sayfada e-posta adresinizi giriniz. Dilerseniz bir hesap açıklaması da girebilirsiniz.

iphone exchange 1

 • E-posta adresinizi ve açıklamanızı girdikten sonra, Exchange Server’ınıza bağlanmak için “Elle Ayarla” ya da “Giriş Yap” seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. “Elle Ayarla” seçeneğini seçmeniz durumunda “Sunucu”, “Alan”, “Kullanıcı Adı” ve “Parola” alanlarını manuel olarak doldurunuz ve kurulumunuzu tamamlayınız.
  “Giriş Yap” seçeneğini seçmeniz durumunda ise Exchange hesap bilgilerinizin bulunması için Microsoft’a istek gönderilir. Hesabınız için çok faktörlü kimlik doğrulaması tanımlanmış ise özel bir kimlik doğrulama akışı ile adımlar size gösterilecektir.

iphone exchange 2

 • Son aşamada ise mail, kişiler, takvimler, anımsatıcılar ve notlar gibi özelliklerinizin senkronizasyon seçeneklerini belirledikten sonra “Kaydet” butonuna tıklayınız.

iphone exchange 3

Outlook Mail Kurulumu İçin 
 • Outlook 2016’yı açınız ve “Dosya” menüsüne tıklayınız.

outlook exchange 1

 • Açılan pencerede “Hesap Ekle” menüsüne tıklayınız.

outlook exchange 2

 • “Elle kurulum veya ek sunucu türleri” seçeneğini seçerek “ileri” butonuna tıklayınız.

outlook exchange mail kurulumu resimli anlatım

 • Açılan pencerede “Outlook.com veya Exchange ActiveSync uyumlu hizmet” seçeneğini seçiniz ve “ileri” butonuna tıklayınız.

outlook exchange mail setup

 • Bu bölümde ilgili Exchange hesabınızla ilgili bilgilerinizi aşağıdaki şekilde giriniz ve “ileri” butonuna tıklayınız.

outlook exchange mail nasıl kurulur

 • “Hesap Ayarları Sınama” ekranı başarıyla tamamlandıktan sonra devam etmek için “Kapat” butonuna tıklayarak kurulum işleminizi tamamlayınız.

outlook exchange mail kurulumu

Kurumsal ya da bireysel web projeleriniz için Outlook açma işlemi yapabilir ve tüm mail hesaplarınızı kolayca dilediğiniz her yerden yönetebilirsiniz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Avatar

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vargonen E-Bülten
ABONE OL
vargonen cloud fiziksel sunucu domain hosting

Fırsatlardan ve Gelişmelerden Haberdar Olun!

En güncel haberler, sistemsel gelişmeler ve özel kampanyalar Vargonen E-Bülten'de.
Önceki yazıyı okuyun:
vargonen hybrid cloud domain hosting dedicated server bulut sunucu
Hibrit Cloud Nedir?

Daha önceki yazılarımızda cloud servisleri pek çok kez, farklı açılardan ele aldık. Bu yazımızda ise cloud servis türlerinden birisi olan...

vargonen domain hosting bulut dedicated sunucu ssl ubuntu centos
Vargonen Artık Ubuntu ve CentOS Repository

CentOS ve Ubuntu Repository Özellikleri Sizinle Vargonen olarak 19 yıldır kullanıcılarımıza en iyi servisleri, en güncel ve en kolay kullanımda...

vargonen hosting domain bulut dedicated sunucu microsoft security update
Microsoft Yeni Güvenlik Güncellemelerini Duyurdu

Microsoft aylık güvenlik güncellemeleri kapsamında 14 Kasım Salı günü birçok ürününe yönelik güvenlik güncellemesi yayınladı. Güvenlik Güncellemeleri Neleri Kapsamaktadır? Kasım...

Kapat