Fiziksel Sunucu Satın Alma Adımları

0

Fiziksek sunucu, özellikle büyük çaplı web projeleri için tercih edilen, donanım ve tüm sunucu kaynaklarının kullanıcıya özel olarak tahsis edildiği sunucu hizmetleridir. Fiziksel sunucular, tıpkı hosting ve cloud servisleri gibi yüksek teknolojiye sahip verimerkezlerinde barındırılmaktadır.

Dedicated server satın aldığınızda tüm kaynakları size özel olarak çalışır ve herhangi bir kullanıcı ya da sunucu ile kaynak paylaşımında bulunmaz. Dedicated server (fiziksel sunucu) satın alırken, proje ihtiyaçlarınızı detaylı bir şekilde analiz ettikten sonra kaynakları bu ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirleyebilir ve tam da ihtiyacınız kadar donanım ve network kaynaklarına sahip bir sunucu satın alarak projenizi sorunsuzca yayınlayabilirsiniz. Fiziksel sunucunuza, dilediğiniz işletim sistemi kurduktan sonra, aynı şekilde dilediğiniz uygulamayı kurabilir ve web sitesi barındırabilirsiniz.

Fiziksek Sunucu Satın Alma Adımları

Web sitemiz üzerinden Dedicated Server sayfamıza giriş yapınız.

Sunucu ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak donanıma ve network alt yapısına sahip bir fiziksel sunucu seçin ve “Yapılandır” butonuna tıklayınız.


Fiziksel Sunucu özelleştirme sayfasına giriş yaptıktan sonra sırası ile “Ödeme Periyodu”,İşlemci Sayısı (Core)”, “RAM” ve “Disk (SSD/SATA)” kaynaklarını belirleyebilirsiniz.


Özelleştirme sayfasının alt kısmında, “İşletim Sistemi”, “Kontrol Paneli”,IP Sayısı”, “Firewall”, “DDoS Koruma” ve “vNAS” gibi özellikleri de belirleyerek, sunucu özelleştirmenizi tamamlayabilirsiniz.

Sunucu donanımlarını ve sistem bileşenlerini belirledikten sonra, “Sepete Ekle” ve “Ödeme Geç” adımlarını takip ederek, siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Ödemelerinizi kredi kartı ya da havale yolu ile yaptıktan kısa bir süre sonra, tüm kurulumlar sistem mühendislerimiz tarafından yapılarak, sunucunuz tarafınıza teslim edilecektir.

Fiziksel Sunucu yönetimi tarafından oluşabilecek destek ihtiyaçlarınız için sistem mühendislerimize ulaşabilir ve çözüm odaklı destek hizmeti alabilirsiniz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Selçuk Kara

Vargonen Dijital Pazarlama Uzmanı

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vargonen E-Bülten
ABONE OL
vargonen cloud fiziksel sunucu domain hosting

Fırsatlardan ve Gelişmelerden Haberdar Olun!

En güncel haberler, sistemsel gelişmeler ve özel kampanyalar Vargonen E-Bülten'de.
Önceki yazıyı okuyun:
Web Sitem İçin Hangisini Seçmeliyim? Web Hosting mi? Cloud Sunucu mu?

Kurumsal ya da bireysel web barındırma ihtiyaçlarınızı belirlerken, kaynak ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak ve gereksiz fazla kaynakların oluşturacağı olası...

ssl-sertifikasi-nedir
SSL Sertifikası Nedir? SSL Türleri Nelerdir?

SSL sertifkası, web sitelerinde verilerin şifrelenerek, üçüncü kişiler tarafından ele geçirilmesini ve bu bilgilerin kötü amaçlar ile kullanılmasını engelleyen güvenlik...

Ekonomik ve Kaliteli Hosting Seçimi İçin Tavsiyeler

Ekonomik ve kaliteli hosting satın almak için fiyat kadar web hosting kaynakları ve siteniz için sunacağı performansı da hesaba katmanızda...

Kapat