Google Allo Whatsapp’ın Önüne Geçebilecek Mi?

0

Google’ın yeni mesajlaşma uygulaması Allo, Ekim ayının son haftası IOS ve Android platformlarına sunuldu. Şimdiden ciddi bir başarı elde eden Google Allo’yu indirenlerin sayısı ilk haftadan 5 milyona ulaştı! Peki Allo’nun diğer mesajlaşma uygulamalarından farkı nedir? Güçlü rakiplerinin önüne geçebilecek mi?

Allo’nun rakiplerinden en büyük farkı kuşkusuz  yapay zeka destekli Google Asistan entegrasyonunun olması. Bu özellikle arkadaşınız ile sohbet esnasında @google ile başlayan bir metin yazdığınızda, asistan otomatik olarak Google sonuçlarını taratarak en uygun içeriği arkadaşınız ile paylaşıyor. Yapay zeka ürünü Google Asistan’ın sohbette bir üçüncü kişi olduğunu söylememiz mümkün.

Uygulamanın bir diğer öne çıkan özelliği ise akıllı yanıtlama. Bu özellik sayesinde size gönderilen mesajla ilgili önerilen cevaplar ekranınızda görünüyor ve siz bu cevaplardan birini seçip hızlıca yanıt verebiliyorsunuz.

Mesajlaşma uygulamalarında kişiler arası etkileşimin sağlanması konusundaki en önemli noktalarından biri olan emoji ve sticker’lar Allo ‘da fazlasıyla mevcut. Kişilerin hislerini doğru şekilde ifade etmek için sıklıkla kullandıkları emojiler konusunda Allo’nun Whatsapp’tan daha üretken olduğunu söyleyebiliriz. Bip uygulaması ise emojiler altında Yiğit Özgür, Caps vb. etkileşim sağlayan içerikler barındırdığı için, Türk kullanıcılar açısından daha yaratıcı emojilere sahip.

Bunların dışında, çektiğiniz fotoğrafın üzerine dilediğiniz renkte yazı yazmak Google Allo ile mümkün. Ayrıca gizli sohbet özelliğiyle başlatılan konuşmalar, belirlenen süre zarfında son derece gizli tutuluyor.

Allo’nun mesajlaşma uygulamaları arasına giriş yapması ile birlikte, en çok kullanılan uygulama olan Whatsapp başta olmak üzere, iMessage, Facebook Messenger, Bip ve diğer oyuncuların fark yaratmak adına geliştirmeye gitmeleri bekleniyor.
Google Allo, sektördeki en güçlü rakibi Whatsapp’ın önüne geçebilecek mi sorusunun cevabını ise önümüzdeki günlerde birlikte göreceğiz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Avatar

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vargonen E-Bülten
ABONE OL
vargonen cloud fiziksel sunucu domain hosting

Fırsatlardan ve Gelişmelerden Haberdar Olun!

En güncel haberler, sistemsel gelişmeler ve özel kampanyalar Vargonen E-Bülten'de.
Önceki yazıyı okuyun:
SSL Sertifikasi Hakkinda Bilmeniz Gerekenler Vargonen Hosting
SSL Sertifikası Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

SSL Sertifikası Nedir? Secure Sockets Layer’ın kısaltması olarak bilinen SSL sertifikası, veri akışında kişisel bilgilerin aktarıldığı durumlarda oluşabilecek güvenlik açığının önlenmesini,...

blog-uzantılı-alan-adı-almak-mümkün-olacak-vargonen cloud fiziksel sunucu domain hosting
.blog Uzantılı Domain Almak Mümkün Olacak!

Teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte blog kültürü hayatımızda büyük yer edinmeye başladı. Blog açmak artık bir tercih...

Page Load Speed Nedir? Page Load Speed Sorunu Nasıl Çözülür?

Bir çoğumuz Page Load Speed sorununu Latency olarak da bilmekteyiz. Ulaşmak istediğimiz web sayfasının adını tarayıcıya yazarız ve beklemeye başlarız....

Kapat