Nano Cloud Server | KOBİ’leri Cloud’a Taşıyoruz!

0

Her geçen gün daha da zorlu hale gelen rekabet ortamında işletmelerin ayakta kalabilmesi ve rakiplerinden sıyrılıp, sürdürülebilir büyüme yakalayabilmesi için, avantajlı alanlar yaratmaları gerekmektedir. Bilgi teknolojileri yatırımları, bu avantajlı alanların yaratılmasında en önemli unsurlardan birisidir. Peki, özellikle kaynakları sınırlı olan küçük ve orta ölçekli işletmeler, kendi imkânlarıyla gerçekleştirmeleri oldukça zor olan BT yatırımlarıyla nasıl baş edecekler? İşte bu noktada Vargonen kalitesiyle sizlerle buluşturduğumuz Bulut sunucu hizmetleri, bir kurtarıcı olarak işletmelerin karşına çıkıyor. Cloud sunucular ile işletmeler hem ihtiyaçları olan stabil ve güvenli altyapı yatırımlarını kolaylıkla gerçekleştirebiliyorlar, hem de maliyetler başta olmak üzere pek çok avantaj kazanıyorlar.

Bu yazımızda cloud sunucu altyapısına sahip olan KOBİ’lerin ne gibi avantajlar kazanacağını açıklayacağız.

Düşük Maliyet

KOBİ’lerin geleneksel BT altyapılarını kurmaları oldukça fazla maliyet yükü getireceğinden, kaynaklarla birlikte maliyetlerin de dolaylı yoldan optimize edildiği cloud sunucu altyapılarına sahip olmaları KOBİ’ler için daha avantajlıdır. Bu avantajlardan bazıları;

  • İlk yatırım ve güncelleme maliyetleri
  • Lisanslama ve abonelik maliyetleri
  • İş gücü maliyetleri
  • Bakım maliyetleri
  • Enerji maliyetleri

gibi maliyetlerin ortadan kaldırmasıdır. Bu avantajlar ile cloud sunucu altyapısına sahip olan KOBİ’ler, çok daha düşük maliyetlerle önemli BT yatırımları gerçekleştirerek rakiplerinden sıyrılma şansı yakalayabilirler.

İhtiyaca Uygun Kaynak Kullanımı ve Esneklik

Cloud sunucuların en önemli avantajlarından bir diğeri ise, kaynakların hızlı ve ihtiyaca göre ölçeklendirilebilmesidir. İşletmeler bu sayede işlemci, ram, hat genişliği gibi kaynakları, ihtiyaçlarının artış/azalış gösterdiği dönemlere veya büyüyen iş hacimlerine göre istedikleri oranda yenileyebilmektedirler. Bu özelliğiyle cloud sunucular, işletmelerin maliyet ve zaman açısından tasarruf etmelerini sağlarken, büyük esneklik avantajları yaratmaktadır.

Yedeklenmiş Veriler ve Azalan Riskler

Güvenilir bir servis sağlayıcıdan alınan destek hizmeti, işletme bünyesinde kurulması zor olan tecrübeli ve yetkin bir BT ekibine sahip olunacağı anlamına gelir. Bu BT ekibi sayesinde yaşanabilecek olan sistemsel sorunlara karşı yedekli altyapı çalışmaları ile en hızlı şekilde önlem alınması, oluşabilecek zararların ve veri kayıplarının önlenerek risklerin ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır.

Yüksek Performans

Güçlü altyapıya sahip bir servis sağlayıcıdan alınacak cloud sunucu hizmeti, yüksek performanslı ve yedekli altyapılar sağlayacağından, KOBİ’lere sürdürülebilir ve verimli BT yatırımları kazandıracaktır. Vargonen Teknoloji sektör lideri iş ortaklarıyla çalışarak oluşturduğu rakipsiz altyapısıyla müşterilerine devamlı ve maksimum performans sağlamaktadır.

Sizler de işletmenizin bilgi teknolojileri altyapısını Vargonen’in uzman kadrosu, rakipsiz altyapısı ve kalitesiyle cloud sunuculara taşıyabilir, daha stabil ve güvenli altyapılarla işlerinizi devam ettirebilirsiniz.

Bulut sunucu çözümlerimizi incelemek ve ihtiyaçlarınıza özel cloud server satın almak için tıklayınız. Daha detaylı bilgi almak isterseniz 0850 660 00 99 numaralı telefondan Vargonen Sistem Destek uzmanlarına ulaşabilirsiniz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Avatar

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vargonen E-Bülten
ABONE OL
vargonen cloud fiziksel sunucu domain hosting

Fırsatlardan ve Gelişmelerden Haberdar Olun!

En güncel haberler, sistemsel gelişmeler ve özel kampanyalar Vargonen E-Bülten'de.
Önceki yazıyı okuyun:
Alan Adı Taşıma Domain Transfer Nasıl Yapılır Vargonen
Domain Transfer İşlemi Nasıl Yapılır?

Eğer bir web siteniz varsa ve düzenli olarak web sitenize içerik giriyor ve güncelliyorsanız, tebrikler, siz de dijital çağa ayak...

Blog Nasıl Açılır? Blog Açmak İçin Öneriler

Blog açmak, firmanızın daha fazla müşteriye ulaşmasını ve kişisel markanızı oluşturmanızı sağlar. Kurumsal blog sitesi açarak, firmanızın ürünleriniz ile ilgili...

Yüksek Performanslı ve Kaliteli Hosting Seçimi İçin 5 Tavsiye

Hosting, tüm web projelerinin yazılım dosyalarının ve içeriklerinin yüksek internet bağlantısı ile 7/24 hizmet veren sunucular üzerinde barındırılması hizmetidir. Hayata...

Kapat