in ,

Web Sitenizi Açarken Kaçınmanız Gereken 5 Hata

Birçok yeni site kötü bir strateji yüzünden bir süre sonra kapanmak zorunda kalıyor. Başarısızca tasarlanmış ve kodlanmış bir web sitesi yüzünden markalar uzun vadede birçok problemle karşılaşabiliyor. Bu sorunları yaşamamanız için web sitenizi oluştururken uzak durmanız gereken 5 hatayı sizinle paylaşıyoruz:

1. Alan Adı:

Web sitesi sizin online dünyadaki mağazanızdır. Alan adı ise markanızın internetteki adresi. Sitenize daha fazla ziyaretçi çekmek istiyorsanız en önemli ve ilk adım alan adı seçimidir. Alan adının akılda kalıcı olması ve görece kısa olması gerekir. Alan adlarında tek kelimelik olanlar, Vargonen.com gibi, en makbul olanlarıdır. Alan adı seçimi yapmadan önce bir liste oluşturun ve Domain Sorgulama adresinden satın almayı düşündüğünüz alan adının uygunluğunu sorgulayın ve müsaitse işleminizi tamamlayın.

2. Tasarım:

web sitesi tasarımı

Kötü tasarlanmış bir web sitesi, sitenize gelen ziyaretçilerin bir daha sayfanıza uğramamasına yol açabilir. Eğer siteniz çok zor yükleniyorsa, sadece bir görselden oluşuyorsa ya da çok karışıksa hem arama motorları hem de ziyaretçileriniz tarafından görmezden gelinebilir. O yüzden web sitenizin tasarımı çok önemlidir. Sayfalarınızda, özellikle de ana sayfanızda yüksek kaliteli içerik sunun. Ama unutmayın ki websitenizdeki içerik arama motoru için değil, insanlar için içeriğe sahip olmalıdır. Sayfanızı anahtar kelime listeleriyle doldurmayın ya da birçok ufak görselle doldurmayın. Sade ve anlaşılabilir yapısı ile kullanıcı dostu olmasına dikkat edin.

3. Hosting:

 

web hosting seçimi

 

Web hosting, barındırma ya da webhosting olarak adlandırabileceğimiz Hosting, bir ya da daha fazla web sayfasının ilgili tüm materyallerinin (sayfalar, resimler, kodlar, flash dosyalar vs.) barındırılması, yayınlanması ve korunmasını sağlama işidir. Hosting paketleri arasında seçim yapmadan önce ne kadar büyük alana sahip olup olmak istediğinizi ya da ilgili hosting hizmetinin ne kadar hızlı olması gerektiğine karar vermelisiniz. Vargonen ekibinden bu konuda destek alabilir ya da web hosting paketlerimize göz gezdirebilirsiniz.

4. Arama Motoru Optimizasyonu:

SEO Çalışmaları

Arama Motoru Optimizasyonu, arama motorlarında kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen anahtar kelimelerle arama yapıldığında üst sıralarda yer almak için yapılan bir dizi işlemin genel adıdır. Web siteniz gerek tasarımı, gerek içeriği açısından son derece doyurucu olabilir, sitenizin adresini bilen binlerce kişi tarafından ziyaretçi akınına uğruyor olabilirsiniz. Ama arama motorlarında hizmetinizle ilgili anahtar kelimeler arandığında ilk sayfada çıkmıyorsanız sizi tanımayan potansiyel müşterilerinizi kaçırabilirsiniz. Dolayısıyla web sitenizi oluştururken mutlaka arama motoru optimizasyonu hizmeti almalısınız.

5. Sosyal Medya Entegrasyonu:

Günümüzde modern web sitelerinin en temel bileşenlerinden biri de sosyal medyadır. Tüketiciler ürün ya da hizmetinizle ilgili bilgi almak için sizi sosyal ağlarda ararlar. Sosyal medyada olmak ve bu ağlarınızın linklerine web sayfanızda yer vermeniz oldukça önemlidir. Facebook, Twitter, Blog gibi hesaplarınıza web sitenizin uygun bir bölümünde yer verin. Bu sayede sayfanızı ziyaret eden kullanıcılar sosyal ağlar yolu ile hakkınızda daha fazla bilgi edinerek takipçiniz olabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Avatar

Yazar