WordPress Güvenlik Güncellemesi 4.7.2

0

WordPress yakın zamanda gerçekleştirdiği 3 ana düzenleme ile, güvenlik konusundaki mevcut risklerini azalttığını açıkladı.

Güvenlik açıklarının önlenmesi konusu, bir önceki sürüm olan  WordPress Güvenlik Güncellemesi 4.7.2 sürümünde büyük bir kısmını oluşturuyordu fakat; kullanıcı tarafında yeni güncellemenin gerçekleştirilmesinin, bir öncekinden çok daha kritik olduğunu söylemek mümkün. Öyle ki; WordPress 4.7.2 bir önceki sürümde bulunan birçok farklı güvenlik açığının, gerçekleştirilen 3 yeni güncelleme ile kapatıldığına işaret ediyor.

Kullanıcıların güvenliği konusuna önem veren ve iyileştirmelerini ağırlıklı olarak bu doğrultuda gerçekleştiren WordPress’in 3 yeni güncellemesine yakından bakalım.

Neler Yapıldı?
  1. Taxonomy bağlantılarını erişim izni olmayan kullanıcılar görebilir durumdaydı, bu açık raporlanarak kapatıldı.
  2. WP_Query fonksiyonunun SQL injection’a karşı koruması bulunmuyordu, bu alanda konsolidasyona gidilerek açık kapatıldı.
  3. WordPress üzerinde tespit edilen XSS açığı kapatıldı.

Vargonen ekibi olarak WordPress sürümünüzü yükseltmenizi önemle rica ediyor, güncelleme öncesinde ise web sitenizin full yedeğini almanızı öneriyoruz.

WordPress 4.7.2 Sürümüne Nasıl Geçebiliriz?

WordPress admin arayüzünüzdeki Başlangıç (Dashboard) menüsünün altındaki Güncellemeler (Updates) kısmındaki “Şimdi Güncelleştir” (Update Now) butonuna tıklayarak güncelleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Nasıl Yedek Alabiliriz?

cPanel arayüzü üzerinden Yedekleme (Backups)‘a tıkladıktan sonra, ‘’Tam Bir Web Sitesi Yedeği İndir’’ (Download a Full Website Backup) butonuna tıklayın. Gelen sayfadaki ‘’Yedek Oluştur’’ (Generate Backup) butonuna tıklayarak web sitenizin yedeğini oluşturabilirsiniz. Websitenizin yedeğini sunucunuz üzerinde barındırabilir ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

WordPress web siteleriniz için özel olarak optimize edilmiş WordPress Hosting paketlerimiz ile web sitelerinizi tek tıkla kolayca kurabilir, hızlı ve güvenli bir şekilde yayınlayabilirsiniz. %100 SSD sunucu altyapısı ve Ücretsiz LiteSpeed Cache ile ziyaretçilerinize fantastik bir sayfa deneyimi yaşatın!

Paylaş.

Yazar Hakkında

Avatar

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vargonen E-Bülten
ABONE OL
vargonen cloud fiziksel sunucu domain hosting

Fırsatlardan ve Gelişmelerden Haberdar Olun!

En güncel haberler, sistemsel gelişmeler ve özel kampanyalar Vargonen E-Bülten'de.
Önceki yazıyı okuyun:
HTTP ve HTTPS Arasındaki Fark Nedir Vargonen Blog
HTTP ve HTTPS Arasındaki Farkın Önemi

İnternet tarayıcıları üzerinden web sitelerin adreslerine baktığınızda, kimi sitelerin HTTP kimilerinin ise HTTPS ile başladığını görebilirsiniz. HTTP ve HTTPS iki...

500 Sunucu Hatası Nedir, 500 Sunucu Hatası Düzeltme Yöntemleri Vargonen
500 Sunucu Hatası Nedir, Neden Meydana Gelir?

Bildiğiniz gibi birçok HTTP  durum kodu bulunmaktadır, 200, 301, 302, 404 ve 500 kodları en yaygın olanlardır.  Şimdi sizler için...

vargonen cloud fiziksel sunucu hosting domain alanadi kullanim süresi doldu
Zaman Doldu! Alan Adı Tescil Süresi Bitti

Web sitenizin alan adı (domain) süresini yenilemeyi unuttunuz mu hiç? Veya aktif alan adınızın süresinin ne zaman biteceğine hiç baktınız...

Kapat