WordPress Sürümünüzü Güncellediniz Mi?

0

Son yılların en popüler içerik yönetim sistemi olarak bilinen WordPress, kullanıcılarına 4.6 Pepper sürümünü Ağustos ayında sunmuştu. Sürüm güncellemesi yapan birçok kullanıcı yaşadığı sorunlar ile ilgili teknik destek departmanlarının kapısını aşındırırken, Vargonen ekibi olarak sizlerle bu bilgilendirici yazıyı paylaşmak isteriz.

Sürümünüzü güncellemeden önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunuyor!..

WordPress Sürümünüzü Güncelemeden Önce Yapmanız Gerekenler

Veritabanı Yedeği Alın.

Mevcut sürümünüzü güncellemeden önce, dosya ve veritabanı yedeğinizi almayı unutmayın.

Sunucunuzun yazılım dili ile eşzamanlı olmasına dikkat edin.

Güncelleme öncesi dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri, kullanmış olduğunuz wordpress hosting sunucusudur. Güncelleme sonrası geliştirilmiş olan PHP yazılım dilinden dolayı, hosting sunucunuzun PHP sürümü ile eş zamanlı olması gerekiyor.

Bu detayı da kontrol ettikten sonra web sitenizi  güncellemeye hazırsınız demektir.

Güncellemeyi yaptınız, sonra sizi neler bekliyor?

Güncelleme işlemi sonrası sizleri büyük yenilikler bekliyor! İlk olarak en göze çarpan durum düzenleyici iyileştirmesi. Güncelleme ile birlikte, içeriklerinizi hazırlarken yaşıyor olduğunuz düzenleyici sorunları büyük ölçüde giderilmiş görünüyor.

İçerik hazırlarken yaşadığınız diğer bir sorun olan satır içi bağlantılar konusunda da geliştirme mevcut. WordPress hatalı yazdığınız satır içi bağlantısını tespit ederek, size otomatik hata bildirimi yapıyor.  Örneğin blogunuza yanlışlıkla http://vargonen.com bağlantısı verdiniz. Yeni güncelleme sizi hatalı bağlantı verdiğiniz için uyarıyor.

Bir diğer önemli geliştirme ise içerik kurtarma. Bu özellik kullanmış olduğunuz browser’ın ayarlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir, ancak siz yazdıkça içeriğinizi tarayıcıya kaydediyor ve kaydedilmemiş verileri WordPress panelinden geri getirme imkanı sağlıyor.

WordPress 4.6 güncellemesi ile gelen bir çok yeniliğin dışında, sistemin daha kararlı ve daha güvenli bir yapı sağladığını söylemek mümkün. Güncelleme için 4.6 Pepper’ı indirebilir yada mevcut sürümünüzü güncelleyebilirsiniz.

Vargonen olarak tüm altyapımız yeni versiyon için hazır! Sizlerin de her zaman güncel yazılımları kullanmasını öneririz.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Avatar

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vargonen E-Bülten
ABONE OL
vargonen cloud fiziksel sunucu domain hosting

Fırsatlardan ve Gelişmelerden Haberdar Olun!

En güncel haberler, sistemsel gelişmeler ve özel kampanyalar Vargonen E-Bülten'de.
Önceki yazıyı okuyun:
Google Allo Whatsapp'ın Önune Geçebilecek Mi Vargonen
Google Allo Whatsapp’ın Önüne Geçebilecek Mi?

Google’ın yeni mesajlaşma uygulaması Allo, Ekim ayının son haftası IOS ve Android platformlarına sunuldu. Şimdiden ciddi bir başarı elde eden...

SSL Sertifikasi Hakkinda Bilmeniz Gerekenler Vargonen Hosting
SSL Sertifikası Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

SSL Sertifikası Nedir? Secure Sockets Layer’ın kısaltması olarak bilinen SSL sertifikası, veri akışında kişisel bilgilerin aktarıldığı durumlarda oluşabilecek güvenlik açığının önlenmesini,...

blog-uzantılı-alan-adı-almak-mümkün-olacak-vargonen cloud fiziksel sunucu domain hosting
.blog Uzantılı Domain Almak Mümkün Olacak!

Teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte blog kültürü hayatımızda büyük yer edinmeye başladı. Blog açmak artık bir tercih...

Kapat